ModernWeb

Bebeğimi barınağa gömdüm. Kalbimin yarısı eskiden barınakta atardı, şimdi hepsi barınakta atıyor artık...

Bu akşam gittim mezarı başında onunla çok konuştum.

Niçin veda etmeden gittiğini sordum.

Niçin anneyi böyle ateşlere atıp gittiğini sordum.

Canım bebeğime...

Bebeğim 15 yıl önce hayatıma girdiğinde HAYATIMIN Miladı olmuştu.

Farkına bile varmadığım bir canlı grubunu bana tanıtmıştı, hayatımı tümüyle değiştirmişti.

Bebeğim 15 yıl sonra, beni veda etmeden terk edip gittiğinde, hayatımı ikinci kez değiştirdi.

Beni acıların en yakıcı olanı ile tanıştırdı, ATEŞ DEĞMEDEN insan bedeninin nasıl yanacağını bana gösterdi.

Tam unuttum deyip günlük hay huya dalmışken, birden bire bir saniyede gözlerden nasıl yaş fıskıracağını, yüreğin nasıl kavrulacağını anlattı.

Geçecek, elbette bu da geçecek, yakıp yıksa da iz bıraksa da geçecek...

Ama şimdi paramparçayım, paramparça...

 

Nesrin Çıtırık
Saraylı'nın Annesi
24.09.2009

 

Not: Yitirdiğimiz canlarımızın bizim için ne kadar önemli olduğunu ve bize çok şey öğretiklerini unutulmaması için HEPGÜN Ajans Websitemize "Onların Hikayeleri" adlı bir köşe yapılmıştır. Sizlerde yitirdiğiniz canlar yada onların bizler için ne kadar değerli olduklarını yazip (1 adet hayvanınızın resmi, 1 adet kendi resminizi) This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine yollarsanız, sizinde paylaşımlarınızı HEPGÜN Ajans Websitemizde yayınlayalım. Unutmayınız ! HEPGÜN Ajans Websitesi Doğayı ve Hayvanları seven herkesin sitesidir. Yani hepimizindir.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Okunma 1030 defa

Hakkımızda

Hepgün Ajans; ''Bilgi, İnsanlığın Hazinesidir.'' ilkesinden yola çıkarak, insalığa güzel şeyler katmak amacı ile kurulmuş bir bilgi platformudur.
İnternet ortamına bakıldığında düzeyli ve doğru bilgilerin paylaşıldığı websitelerinin pek fazla olmadığı görülmektedir.

Devamı için tıklayınız..
 

      

Çok Tıklananlar

  • Hukuk
    İslamiyet öncesi Türk Devletleri'nde siyasal ve sosyal hayat Töre adı verilen yazısız (sözlü)hukuk kurallarına göre düzenlenmiştir. Töre'nin temeli gelenek
  • Bilim
    Eski Türkler, bilimde özellikle astronomi ve tıp alanlarında ilerlemişlerdir.Nitekim onların ''On İki Hayvanlı Türk Takvimi'' ni hazırlamaları astronomide,mumyacılık yapmaları
  • Tarih
    İnsan topluluklarının her türlü faaliyetlerini yer ve zaman göstererek, sebep-sonuç ilişkisi içinde araştırıp, nakleden bilime tarih denir. Özellikleri: 1-)
Top