ModernWeb

Ataköy 9. Kısım'daki yeşil alanda, bir koli içinde aralarında yavruların da bulunduğu 20 kedi, ölü bulundu. “Bu bir vahşet” diyen hayvanseverler, sorumluların bulunmasını istedi.

Sabah saatlerinde çevreden geçenler, hayvanseverlerin sokak kedilerini barındırmaları için yapılan kulübenin de yer aldığı yeşil alana geldiklerinde, gözlerine inanamadı. Burada, temizliklerinden ev kedisi olduğu sanılan ve aralarında yavruların da bulunduğu 20 kedinin ölüsü bulunuyordu. Alanda bantlı bir koli de bulundu. Kedi kulübesine de mama ile “18” yazılmıştı.

Sabah arkadaşından gelen telefonla olay yerine geldiğini belirten Nihan Yıldırım, “Bahçede çok sayıda kedi ölüsü vardı. Kulübeyi dağınık gördük. Sonra kutuyu gördüm. İçinde küçücük bir kedi vardı. İşte o katliamdan kurtulmuş. Sonra basın kuruluşlarına haber verdik. Burası tellerle çevrili olduğu için dışardan dikkat çekiyor. Sonra gelip böyle canilik yapıyorlar. Ataköy’de daha önce de oldu. Egoları için böyle bir katliam yapıyorlar. Çok kötü insanlık dışı bir şey” dedi.

Hutbelerde Söylesinler...

23 yıldır Ataköy’de oturduğunu söyleyen 2 çocuk annesi Nilgün Özdayı, “Her canlıyı yaşatmaya uğraşıyoruz. Bu dünya hepimizin. Allah hepimize ortak bir alan yaratmış. Hepimiz sorumluluk hissediyoruz. Biz arkadaşlarımızla eğitim aldık. Hayvanseverler olarak sokak kendi imkanlarımızla hayvanlarına sahip çıkıyoruz. Kısırlaştırıyoruz belediye ile değil. Hatta okullarda eğitimi bile veriyoruz. Çocuklarımız sevgi, sevmeyi öğrensinler diye. Zaten sevmeyi bilseydik burada olmazdı. Özellikle devlet büyüklerimiz bu konuya el atsın. Özellikle Diyanet bu konuya el atsın. Hutbelerde söylesinler” diye konuştu. Hayvanseverlerden Zehra Özel de şunları söyledi: Eskiden bu kadar olmuyordu. Tek tük oluyordu. Birkaç hayvansever cebimizden paralar topladık etrafını tellerle kapattık. Şirinevler’den köpek getirip kedileri saldırtıyorlardı. Köpekleri atıp buradaki kedileri parçalatıyorlardı. Bir arkadaşımız baktığı sokak köpeğine Pitbull saldırdı kulağını parçalamıştı. Artık pitbul mu başka köpek mi bilmiyoruz. Bu sefer bir şey dikkatimizi çekti. Kediler çok temiz ev kedileriydi. Patileri falan sokak kedisi değillerdi. Ya kendileri bakmış getirmişler yada birilerinden çalmışlar bilemiyorum.“ Bir başka hayvansever de, “Birileri büyük olasılıkla kedileri buraya getirdi ve saldırgan köpekleri üzerine saldı. Kediler de çevredeki tel örgüler yüzünden kaçamadı.” dedi.

Ataköylü hayvanseverler, İstanbul Valiliği İl Hayvan Kurulu, Bakırköy Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü ve Ataköy Polis Merkezi’ne başvurarak olayın sorumluların yakalanmasını isteyeceklerini söyledi.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Okunma 563 defa

Hakkımızda

Hepgün Ajans; ''Bilgi, İnsanlığın Hazinesidir.'' ilkesinden yola çıkarak, insalığa güzel şeyler katmak amacı ile kurulmuş bir bilgi platformudur.
İnternet ortamına bakıldığında düzeyli ve doğru bilgilerin paylaşıldığı websitelerinin pek fazla olmadığı görülmektedir.

Devamı için tıklayınız..
 

      

Çok Tıklananlar

  • Hukuk
    İslamiyet öncesi Türk Devletleri'nde siyasal ve sosyal hayat Töre adı verilen yazısız (sözlü)hukuk kurallarına göre düzenlenmiştir. Töre'nin temeli gelenek
  • Bilim
    Eski Türkler, bilimde özellikle astronomi ve tıp alanlarında ilerlemişlerdir.Nitekim onların ''On İki Hayvanlı Türk Takvimi'' ni hazırlamaları astronomide,mumyacılık yapmaları
  • Tarih
    İnsan topluluklarının her türlü faaliyetlerini yer ve zaman göstererek, sebep-sonuç ilişkisi içinde araştırıp, nakleden bilime tarih denir. Özellikleri: 1-)
Top